|
De komende jaren gaan steeds meer hogescholen aan de slag met het ontwikkelen van diversiteitbeleid. Het werven, selecteren en binden van allochtone medewerkers zal daarbij een belangrijke plek innemen. Daarnaast zullen de professionalisering van intercultureel competente medewerkers, het ontwikkelen van een intercultureel curriculum en het versterken van het studiesucces van allochtone studenten belangrijke aandachtpunten zijn.
Op het gebied van diversiteit zijn er veel vragen en oplossingen te bedenken. Vragen waar hogescholen in de dagelijkse praktijk tegenaan lopen. Maar ook vragen over visie, verandering en ontwikkeling. Om hogescholen te ondersteunen bij het in de dagelijkse praktijk tot uitvoering brengen van diversiteitbeleid, is de handreiking ‘Gouden Kansen’ ontwikkeld.
De handreiking bestaat uit twee delen. Deel I bevat een terugblik op alle projecten van het fonds in het kader van werving en behoud van intercultureel talent, waaronder het project Nieuw Goud. Vanuit het project Nieuw Goud Koepel zijn de inspanningen van hogescholen om te werken aan diversiteit door het fonds begeleid en ondersteund en de resultaten opgetekend.
In deel II zijn de lessen die geleerd zijn in de afgelopen periode Nieuw Goud Koepel, uitgewerkt in vier hoofdstukken: bezinning, werving, selectie en binding & behoud. Aan het eind van elk hoofdstuk vindt u een gouden kaart met inzichten, tips, adviezen en dilemma’s.
Wij verwachten dat deze handreiking kan bijdragen aan een verdere ontwikkeling van het diversiteitbeleid op hogescholen. |